Наталия Киселова за Бюджета: Трябва да се приеме до Нова година
Парламентът да работи стремително, с цел да успее да одобри Бюджет 2025 до Нова година. Тази цел си сложи новоизбраният ръководител Наталия Киселова.
Според нея това е постижимо, само че може и да коства изключителни съвещания, както и работа сред празниците.
Друга значима вест - във вторник президентът стартира консултациите с партиите пред първия мандат.
В ръкавиците на Пулеви 4 мин. Кубрат Пулев стъпи на международния връх (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)
Съдържание от сътрудници 3 мин. Фантастико груп с приз за най-щедър донор
Светът 2 мин. Сирийските бунтовници превзеха Дамаск, президентът Башар Асад избяга (ВИДЕО)
Тази събота и неделя 5 мин. „ Казвам се Петя и съм подвластна “, „ Започнах в 4. клас “, „ Гледах на майка си като на банкомат “
България 2 мин. 8 декември е – студентите честват
България 3 мин. В неделя преваляванията стопират, най-късно – в източните региони
Тази събота и неделя 3 мин. Нападения над публицисти в Грузия, майки и баби на пребити питат служителите на реда за какво (ВИДЕО)
В ръкавиците на Пулеви 4 мин. Кубрат Пулев стъпи на международния връх (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)
Съдържание от сътрудници 3 мин. Фантастико груп с приз за най-щедър донор
Светът 2 мин. Сирийските бунтовници превзеха Дамаск, президентът Башар Асад избяга (ВИДЕО)
Тази събота и неделя 5 мин. „ Казвам се Петя и съм подвластна “, „ Започнах в 4. клас “, „ Гледах на майка си като на банкомат “
България 2 мин. 8 декември е – студентите честват
България 3 мин. В неделя преваляванията стопират, най-късно – в източните региони
Тази събота и неделя 3 мин. Нападения над публицисти в Грузия, майки и баби на пребити питат служителите на реда за какво (ВИДЕО) Днес пред публичното радио Деница Сачева от ГЕРБ-СДС съобщи, че този, който ще получи досието, ще е Бойко Борисов. Защото партията им желае той да е претендентът за министър председател.
България се намира в навечерието на основна политическа седмица. От една страна депутатите би трябвало да решат по какъв начин и по кое време да работят по този начин, че да съумеят да одобряват план-сметката за идната година.
Засега тя ще насочи напъните си към приемане на Бюджет 2025 годинаА на третия ден, откакто беше определена за ръководител на Народното събрание, Наталия Киселова към този момент има и проект за деяние.
„ На 31 декември да има признат Закон за бюджет. Това към този момент е въпрос на старания. Политическата неустойчивост би трябвало да тормози всички български жители, тъй като Бюджетът не е одеяло, по което всеки да си постави кръпка “, съобщи Киселова по-рано през днешния ден.
За да се отвори план-сметката обаче, първо би трябвало да има определени комисии. Тема, поради която политическите сили постоянно влизат в съревнование - кой коя комисия да оглави.
Партиите, които гласоподаваха срещу Киселова видяха в избора ѝ нова сглобка„ Дали ще бъдат единствено две, четири, или всички - това към този момент е въпрос, който ще решат на председателски съвет. Аз се надявам колкото се може по-спокойно да се придвижат законопроектите “, добави Киселова.
На въпрос дали може да ѝ се наложи с изключение на за проект за Народното събрание да мисли и за проект за последваща служебна власт като министър председател, Киселова отговори ясно:
„ От отговорност не тичам. “
В неделния ден новоизбраният ръководител показа книгата си „ Живата конституция “ и употребява момента, с цел да поздрави и студенти, и преподаватели по случай 8 декември.
Последвайте ни за още настоящи новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Продължи да четеш




